Zamówienia publiczne SM Szczecin

Dostawa umundurowania dla Straży Miejskiej Szczecin


OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy
 Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia:
http://www.bip.sm.szczecin.pl/BIPSM/chapter_86014.asp
Szczecin: DOSTAWA UMUNDUROWANIA DLA STRAŻY MIEJSKIEJ SZCZECIN
 Numer ogłoszenia: 43634-2013; data zamieszczenia: 31.01.2013
Nr sprawy RGZ.252.1.2013
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zamieszczanie ogłoszenia:obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:Straż Miejska Szczecin , ul. Zygmunta Felczaka 9, 71-471 Szczecin,
woj. zachodniopomorskie, tel. 91 442 76 13, faks 91 422 87 24.
Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.sm.szczecin.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:Dostawa umundurowania dla Straży Miejskiej Szczecin
II.1.2) Rodzaj zamówienia:dostawy.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów mundurowych uszytych na miarę dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin.
2. Umundurowanie powinno być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. (Dz..U. Nr 112 poz.713 z dnia 29 sierpnia 1998 r.) w sprawie umundurowania, legitymacji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich ).
3. Zakres zamówienia obejmuje: obmiar, wykonanie i dostarczenie do siedziby Straży Miejskiej niżej wymienionych elementów umundurowania letniego i zimowego dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin:
1)Wiatrówka (olimpijka). Kod CPV 18213000-5
Wiatrówka damska / męska w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (gabardyna 420g/m2) lub równoważnej tkaniny, z wykładanym kołnierzem, zapinana na cztery guziki koloru złotego zawierające stylizowany wizerunek orła w koronie. Dół wiatrówki wykończony paskiem zapinanym na jeden kryty guzik koloru czarnego, po bokach ściągnięty, marszczony wszytą wewnątrz gumą. Na pasku szerokie szlufki do pasa głównego. Rękawy gładkie, zakończone mankietem zapinanym na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z fałdami i klapkami zapinane na jeden guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +/- 10 mm (wg załącznika nr 5).
Ilość: 7 szt.
Rozmiary: szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
2)Spodnie służbowe letnie. Kod CPV 18234000-8
Spodnie letnie damskie / męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (tropik – splot gabardynowy) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie.  Rozporek zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulację obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik.W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny.
Ilość: 11 szt.
Rozmiary: szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
3)Spodnie służbowe zimowe. Kod CPV 18234000-8
Spodnie zimowe damskie / męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (gabardyna 420g/m2) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie. Rozporek  zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulacją obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik. W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny.
Ilość: 11 szt.
Rozmiary: szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
4) Spódnica. Kod CPV 18232000-4
Spódnica damska wykonana z elanobawełny (gabardyna 420g/m2) lub równoważnej tkaniny, krój prosty, tył ze szwem po środku, na dole rozcięcie, zapinana na metalowy zamek błyskawiczny umieszczony z tyłu w górnej części spódnicy. Po bokach lamówki koloru żółtego o szerokości 3 mm szyte wzdłuż zewnętrznych szwów spódnicy. Pasek zapinany na guzik koloru czarnego, na pasku szlufki duże (5cm) i małe (4 cm). Długość spódnicy sięga min.30 mm przed kolana lub max zakrywająca kolana.
Ilość: 3 szt.
Rozmiary: szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
5)Kurtka letnia. Kod CPV 18223200-00
Kurtka letnia damska / męska w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej, zapinana na zamek błyskawiczny wszyty do końca kołnierza, zakryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie dostępne kieszenie zapinane na 2 metalowe napy, oraz dwie w dolnej części kurtki zapinane na 2 metalowe napy. Od wewnętrznej strony kurki po lewej stronie na wysokości klatki piersiowej jedna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny. Dół wykończony ściągaczem z gumy  z przodu zapinanym na klamrę. Boki kurtki rozpinane na krótki zamek (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego). Rękawy zakończone ściągaczem z wełny, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego umieszczony przy kołnierzu. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur z tkaniny przeciwdeszczowej, ściągany sznurkiem. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naklejany odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6).
Ilość: 9 szt.
Rozmiary: szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
6) Bezrękawnik (ocieplacz). Kod CPV 17282140-5
Bezrękawnik damski / męski w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej tkaniny, zapinany na zamek błyskawiczny. Dwie kieszenie naszyte na piersiach (górna część kieszeni na wysokości min. 20 cm od naramienników) oraz dwie na dole, każda kieszeń zapinana na 2 metalowe napy. Lewa górna kieszeń z patką na odznakę identyfikacyjną. Od wewnętrznej strony na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Kołnierz oraz dół bezrękawnika wykonany ze z wełnianego ściągacza. Na plecach i nad lewą górną kieszenią umieszczony żółty napis STRAŻ MIEJSKA.
Ilość: 7 szt.
Rozmiary:  szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
7) Koszula służbowa letnia. Kod CPV 18321000-5
Koszula letnia damska / męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55%
i poliester 45 % lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, na piesiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +/- 10 mm (wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami.
Ilość białych: 11 szt             Ilość błękitnych: 23 szt.
Rozmiary:  szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
8) Koszula służbowa zimowa. Kod CPV 18321000-5
Koszula zimowa damska / męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55%
i poliester 45% lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +/- 10 mm ( wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami.
Ilość białych: 11 szt.                  Ilość błękitnych: 11 szt.
Rozmiary:  szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
9) Koszulobluzasłużbowa.
Koszulobluza damska / męska w kolorze ciemnogranatowym, zapinana na guziki koloru czarnego, wykonana z elanobawełny 245 g/m2 (35% bawełny 65% poliestru) lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszenie z patkami zapinanymi na guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +/- 10 mm (wg załącznika nr 5). Na rękawach po wewnętrznej stronie wszyty pasek z dziurką zabezpieczający podwinięty rękaw, guzik na wierzchniej części rękawa. 
Ilość: 12 szt.Rozmiary:       szycie miarowe – rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
10) Skarpety zimowe. Kod CPV 17281130-5
Skarpety zimowe w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80%,
poliamidu 17% oraz elastanu 3% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający.
Ilość: 22 par
Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
11) Skarpety letnie. Kod CPV 17281130-5
Skarpety letnie w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80% i poliamidu 20% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający
Ilość: 44 par
Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
12) Mundur polowy „moro”. Kod CPV 18130000-9
a) Kurtka damska / męska w kolorze czarnym, wykonana z 65 % poliester, 35 % bawełna lub równoważnej tkaniny, kołnierz wykładany, zapinana na guziki kryte, na lewym i prawym rękawie u góry po jednej kieszeni, z klapką zapinaną na kryty guzik. Dwie kieszenie z przodu na górze i dwie na dole zapinane na rzepy. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naszyty odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6). Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na kryty guzik w kolorze czarnym. Mankiety rękawów zapinane na guzik w kolorze czarnym. W pasie lekko zmarszczona gumką wszytą od spodu w tylnej części bluzy. Po bokach na dole po prawej i lewej stronie zamki metalowe błyskawiczne o długości ok. 180 mm (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego).
b) Spodnie polowe – długie zapewniające swobodę ruchów w czasie użytkowania, w kolorze czarnym, wykonane z 65 % poliester, 35 % bawełna lub równoważnej tkaniny, zapinane na metalowy zamek błyskawiczny oraz przyszywany guzik w kolorze czarnym . Do pasa spodni dopinane na guziki szelki wykonane z tkaniny zasadniczej i gumy.  U góry od strony boków są obszerne kieszenie skośne wpuszczone do wewnątrz. Na lewej oraz prawej nogawce na wysokości ud, z boku jedna  naszyta nakładana kieszeni z nałożoną kontrfałdą z klapką zapinaną na kryty guzik. Przednie części nogawek od strony spodniej na odcinku uda i kolana wszyta podszewka wzmacniająca. Na pasku wszyte szlufki na pas główny oraz z tyłu po prawej i lewej stronie znajduje się ściągacz z gumy. Spodnie wzmocnione w kroku. W dolnych odcinkach nogawek po zewnętrznej stronie szwu wykonane rozporki, w których naszyta jest taśma samoprzyczepna (rzep). Nogawki zakończone ściągaczem na gumce. Gumka na stopy naciągająca nogawki.
Ilość: 11 kpl.
Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
13)  Czapka zimowa. Kod CPV 18443320-5
Czapka zimowa w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny, ocieplana, z daszkiem i nausznikami z tkaniny futerkowej wiązanymi na szczycie czapki, na czapce naszyty otok w trójrzędową szachownicę w kolorze żółto- granatowymi haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki.
Ilość: 6 szt.
Rozmiar:  rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
14)  Czapka garnizonowa. Kod CPV 18443320-5
Czapka garnizonowa okrągła w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z elanobawełny (gabardyny 420 g/m2) lub równoważnej tkaniny. Denko czapki podszyte podszewką.  Daszek koloru czarnego, nad daszkiem przymocowany pasek skórzany w kolorze czarnym zakończonym guzikami w kolorze żółtym zawierającymi stylizowany wizerunek orła w koronie. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto – granatowym. Z przodu czapki nad daszkiem i otokiem znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym o wymiarach 55 x 55 mm.
Ilość bez galonów: 8 szt.
Rozmiary:  rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
15) Kapelusik Kod CPV 18441000-2
Kapelusik damski wykonany z filcu lub równoważnej tkaniny, w kolorze ciemnogranatowym,
z otokiem w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto – granatowym. Nad szachownicą z przodu kapelusika znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym. Rondo kapelusika podwinięte.
Ilość: 3 szt.
Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy
16)  Podkoszulka T-shirt. Kod CPV 18318400-5
Podkoszulka t-shirt w kolorze czarnym, wykonana z bawełny 100% 200g/m2 lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi (wysokość liter 20 mm) w kolorze żółtym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wierszach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku.
Ilość: 13 szt.
Rozmiary:  różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
17)  Podkoszulka polo. Kod CPV 18333000-2
Podkoszulka polo w kolorze białym, wykonana z bawełny (65 %) i poliester (35%) lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, wykładany kołnierz, zapinana na trzy guziki w kolorze białym. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi nad kieszenią (wysokość liter 20 mm) w kolorze czarnym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wersach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku. Na lewej piersi jedna kieszonka z klapką zapinaną na guzik koloru białego. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru białego umieszczony przy kołnierzu.
Ilość: 20 szt.
Rozmiary:   różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
18)  Obuwie służbowe specjalistyczne. Kod CPV 18832000-0
Obuwie w kolorze czarnym, podeszwa antypoślizgowa bardzo dobrej trakcji. Cholewka wykonana ze skóry naturalnej w części przedniej i tylnej oraz z Cordury lub równoważnej tkaniny w części bocznej obuwia. Górna krawędź cholewki wykończona miękkim kołnierzem. System szybkiego sznurowania (haczyki).
Ilość: 10 par
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
19) Szalik zimowy Kod CPV 18422000-3
Szalik zimowy w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonany z wełny 30% oraz akrylu 70% lub równoważnej tkaniny, o długości 150 cm i szerokości 40 cm.
Ilość: 4 szt.
20) Kurtka zimowa    Kod CPV 18223200-0
Kurtka zimowa w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon (gramatura 194 g/m2 dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ±5%) lub równoważnej, ocieplana, zapinana na zamek błyskawiczny kryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu dwie kieszenie górne wszyte z klapkami zapinanymi na metalowe napyi dwie kieszenie dolne naszywane z klapkami zapinanymi na metalowe napy, pod kieszeniami górnymi dwie kieszenie skośne. Po lewej wewnętrznej stronie kurtki na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Dół kurtki oraz pas ściągany sznurkiem. Rękawy zakończone ściągaczem z dzianiny. Kołnierz z tkaniny futerkowej odpinany. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur  przeciwdeszczowy ściągany sznurkiem. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego. Na plecach oraz nad lewą górną kieszenią naklejony żółty napis STRAŻ MIEJSKA.
Ilość: 6 szt.
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
 21)  Sweter  Kod CPV 18235000-5
Sweter w kolorze czarnym wykonany z niemechacącego się polaru 400 g/m2 - (dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ± 5%), z zamkiem błyskawicznym z przodu  na całej długości, ze wzmocnieniami na ramionach oraz na łokciach. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie naszyte proste kieszenie z zakładkami  zapinane na guzik oraz na dole dwie wszyte kieszenie ukośne zapinane na zamek błyskawiczny. Dół swetra z możliwością ściągania. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego.
Ilość: 10 szt.
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
 22)  Pasek do spodni       Kod CPV 18425000-4
Pasek do spodni o szerokości 3,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pasek założona luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe paska wykonane ze srebrnego błyszczącego metalu.
Ilość: 8 szt.
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
 23) Pas główny   Kod CPV 18425000-4
Pas główny o szerokości 4,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pas założona jest luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe pasa wykonane są ze srebrnego błyszczącego metalu.
Ilość: 9 szt.
Rozmiary:  różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
 24) Spinka do krawata. Kod CPV 18420000-9
Spinka do krawata damska/męska, metalowa w kolorze złotym, na środku spinki umieszczony stylizowany wizerunek orła w koronie w kolorze złotym.
Ilość: 13 szt. damskich, 13 szt. męskich
 25) Kamizelka ostrzegawcza. Kod CPV18131600-2
Kamizelka ostrzegawcza w kolorze żółtym fluoroscencyjnym, zapinana na zamek błyskawiczny plastikowy oraz na plastikową klamrę. Na lewej piersi oraz na plecach czarny napis STRAŻ MIEJSKA ( wymiary napisu na piersi: 20-30 mm wymiary napisu na plecach: 50-55 mm), na górze oraz na dole z przodu i z tyłu naszyty pasek odblaskowy w postaci trójrzędowej szachownicy koloru srebrno – granatowego (wielkość kratki na szachownicy:15x15 mm).
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
Ilość w sumie: 10 szt.
 26) Czapka baseball
Czapka z daszkiem w kolorze ciemnogranatowych wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto – granatowym i haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki. Z tyłu czapki umieszczony pasek z tkaniny zasadniczej oraz zapięcie umożliwiające płynną regulację.
Rozmiary: różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy
Ilość w sumie: 10 szt.
 27) Krawat Kod CPV 18423000-0
Krawat w kolorze czarnym, wykonany z poliestru lub równoważnej tkaniny, na gumce.
Ilość: 2 szt.
Rozmiary:  różne – ustalone po obmiarze funkcjonariuszy

 4. Wszystkie oferowane elementy umundurowania winny być zgodne ze wzorami zamieszczonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 roku w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) (Dz.U. Nr 112, póź. 713 z dnia 29 sierpnia 1998 r. z późniejszymi zmianami).
5. Zamówienie musi być wykonane zgodnie ze sztuką krawiecką, z należytą starannością, przez co należy rozumieć: trwałość, estetykę, odpowiednie dopasowanie ubioru do sylwetki.
6. Przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia Wykonawca dokona obmiaru  pracowników Zamawiającego w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, w czasie którego zapoznana się  ze wzorami i fasonem przedmiotów mundurowych użytkowanych w Straży Miejskiej Szczecin.
7. Wykonawca dostarczy na własny koszt przedmiot zamówienia do siedziby Oddziału Straży Miejskiej w Szczecinie przy ulicy Struga 10. O terminie realizacji dostawy, Wykonawca zawiadomi Zamawiającego minimum na 24 godziny przed planowaną dostawą.
8. Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszych dostaw partii zamówienia, po dokonaniu uzgodnień za pomocą faxu lub poczty elektronicznej.
9. Zamawiający w czasie  3 dni roboczych od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia, dokona sprawdzenia ich dopasowania, jakości wykonania oraz zgodności ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Wykonawca w terminie 7 dni od dnia powiadomienia o nieprawidłowościach dokona poprawek we wskazanych przedmiotach mundurowych na własny koszt lub wskaże zakład krawiecki w Szczecinie, który na koszt Wykonawcy w czasie 7 dni dokona poprawek.
10.W przypadku stwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia ze specyfikacja istotnych warunków zamówienia lub stwierdzenia wad w jego wykonaniu, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotów zgodnych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia
 i wolnych od wad w terminie 7 dni od pisemnego lub za pomocą poczty elektronicznej zgłoszenia reklamacji.

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:nie.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień
(CPV):18213000-5, 18234000-8, 18232000-4, 18223200-0, 17282140-5,
18321000-5, 17281130-5, 18130000-9, 18443320-5 ,18441000-2, 18318400-5, 18333000-2
18832000-0, 18422000-3, 18235000-5, 18425000-4, 18420000-9, 18131600-2, 18423000-0

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:nie
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Termin wykonania zamówienia:
35 dni kalendarzowych od podpisania umowy.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:nie dotyczy
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: : zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku : zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
a)oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
b)aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
 III.5)INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom, wykonawcy mają dołączyć do oferty:
1.komplet próbek materiałów, o wymiarach nie mniejszych niż 15cmx15cm, wraz z opisem potwierdzającym ich skład i gramaturę, z których zostaną uszyte nw. przedmioty mundurowe:
1)kurtki letnie
2)kurtki zimowe
3)mundury polowe  „moro”
4)olimpijki
5)swetry
2.wzorcowy egzemplarz emblematu haftowanego Straży Miejskiej Szczecin.
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden komplet próbek i jeden wzorcowy emblemat
III.6)INNE DOKUMENTY
1)odpowiedniepełnomocnictwa;
tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 6 zdanie 2 siwz lub w przypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 siwz)
2)Oferta cenowa według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do siwz, w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument,
3) Kalkulacja cenowa według wzoru stanowiącego załącznik nr 1a do siwz.
4)Inneoświadczeniew załączniku nr 1 pkt 6 do siwz wskazujące cześć zamówienia, której wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców);
w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wyko-nawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:nie

SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:najniższa cena:
 Cena – 100%
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:nie
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian:
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:  www.bip.sm.szczecin.pl/BIPSM/chapter_86014.asp
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Szczecin 71-417, ul. Zygmunta Felczaka 9, pokój nr 0167.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
Ofertę należy złożyć w sekretariacie Straży Miejskiej w Szczecinie przy ul. Zygmunta Felczaka 9,
pok. nr 0169 w terminie do dnia 8.02.2013 r., do godz. 800
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:nie dotyczy.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:nie

wiązane:

Ogłoszenie nr 43634-2013 z dnia 2013-01-31 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Szczecin
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów mundurowych uszytych na miarę dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin. 2. Umundurowanie powinno być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. (Dz.U....
Termin składania ofert: 2013-02-08


Numer ogłoszenia: 19739 - 2013; data zamieszczenia: 06.02.2013

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA

Ogłoszenie dotyczy:Ogłoszenia o zamówieniu.

Informacje o zmienianym ogłoszeniu:43634 - 2013 data 31.01.2013 r.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Straż Miejska Szczecin, ul. Zygmunta Felczaka 9, 71-471 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 91 442 76 13, fax. 91 422 87 24.

SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU

II.1) Tekst, który należy zmienić:

  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:II.1.3).
  • W ogłoszeniu jest:SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów mundurowych uszytych na miarę dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin. 2. Umundurowanie powinno być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. (Dz..U. Nr 112 poz.713 z dnia 29 sierpnia 1998 r.) w sprawie umundurowania, legitymacji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich ). 3. Zakres zamówienia obejmuje: obmiar, wykonanie i dostarczenie do siedziby Straży Miejskiej niżej wymienionych elementów umundurowania letniego i zimowego dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin: 1)Wiatrówka (olimpijka). Kod CPV 18213000-5 Wiatrówka damska - męska w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, z wykładanym kołnierzem, zapinana na cztery guziki koloru złotego zawierające stylizowany wizerunek orła w koronie. Dół wiatrówki wykończony paskiem zapinanym na jeden kryty guzik koloru czarnego, po bokach ściągnięty, marszczony wszytą wewnątrz gumą. Na pasku szerokie szlufki do pasa głównego. Rękawy gładkie, zakończone mankietem zapinanym na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z fałdami i klapkami zapinane na jeden guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Ilość: 7 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 2)Spodnie służbowe letnie. Kod CPV 18234000-8 Spodnie letnie damskie - męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (tropik - splot gabardynowy) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie. Rozporek zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulację obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik.W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny.Ilość: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 3)Spodnie służbowe zimowe. Kod CPV 18234000-8 Spodnie zimowe damskie - męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie. Rozporek zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulacją obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik. W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny. Ilość: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 4) Spódnica. Kod CPV 18232000-4 Spódnica damska wykonana z elanobawełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, krój prosty, tył ze szwem po środku, na dole rozcięcie, zapinana na metalowy zamek błyskawiczny umieszczony z tyłu w górnej części spódnicy. Po bokach lamówki koloru żółtego o szerokości 3 mm szyte wzdłuż zewnętrznych szwów spódnicy. Pasek zapinany na guzik koloru czarnego, na pasku szlufki duże (5cm) i małe (4 cm). Długość spódnicy sięga min.30 mm przed kolana lub max zakrywająca kolana. Ilość: 3 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 5) Kurtka letnia. Kod CPV 18223200-00 Kurtka letnia damska - męska w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej, zapinana na zamek błyskawiczny wszyty do końca kołnierza, zakryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie dostępne kieszenie zapinane na 2 metalowe napy, oraz dwie w dolnej części kurtki zapinane na 2 metalowe napy. Od wewnętrznej strony kurki po lewej stronie na wysokości klatki piersiowej jedna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny. Dół wykończony ściągaczem z gumy z przodu zapinanym na klamrę. Boki kurtki rozpinane na krótki zamek (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego). Rękawy zakończone ściągaczem z wełny, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego umieszczony przy kołnierzu. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur z tkaniny przeciwdeszczowej, ściągany sznurkiem. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naklejany odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6).Ilość: 9 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 6) Bezrękawnik (ocieplacz). Kod CPV 17282140-5 Bezrękawnik damski - męski w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej tkaniny, zapinany na zamek błyskawiczny. Dwie kieszenie naszyte na piersiach (górna część kieszeni na wysokości min. 20 cm od naramienników) oraz dwie na dole, każda kieszeń zapinana na 2 metalowe napy. Lewa górna kieszeń z patką na odznakę identyfikacyjną. Od wewnętrznej strony na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Kołnierz oraz dół bezrękawnika wykonany ze z wełnianego ściągacza. Na plecach i nad lewą górną kieszenią umieszczony żółty napis STRAŻ MIEJSKA. Ilość: 7 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 7) Koszula służbowa letnia. Kod CPV 18321000-5 Koszula letnia damska - męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55% i poliester 45 % lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, na piesiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami. Ilość białych: 11 szt Ilość błękitnych: 23 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 8) Koszula służbowa zimowa. Kod CPV 18321000-5 Koszula zimowa damska - męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55% i poliester 45% lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm ( wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami.Ilość białych: 11 szt. Ilość błękitnych: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 9) Koszulobluza służbowa. Koszulobluza damska - męska w kolorze ciemnogranatowym, zapinana na guziki koloru czarnego, wykonana z elanobawełny 245 g na m2 (35% bawełny 65% poliestru) lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszenie z patkami zapinanymi na guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Na rękawach po wewnętrznej stronie wszyty pasek z dziurką zabezpieczający podwinięty rękaw, guzik na wierzchniej części rękawa. Ilość: 12 szt.Rozmiary:szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 10) Skarpety zimowe. Kod CPV 17281130-5 Skarpety zimowe w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80%, poliamidu 17% oraz elastanu 3% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający. Ilość: 22 pary Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 11) Skarpety letnie. Kod CPV 17281130-5 Skarpety letnie w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80% i poliamidu 20% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający Ilość: 44 pary Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 12) Mundur polowy (moro). Kod CPV 18130000-9 a) Kurtka damska - męska w kolorze czarnym, wykonana z 65 % poliester, 35 % bawełna lub równoważnej tkaniny, kołnierz wykładany, zapinana na guziki kryte, na lewym i prawym rękawie u góry po jednej kieszeni, z klapką zapinaną na kryty guzik. Dwie kieszenie z przodu na górze i dwie na dole zapinane na rzepy. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naszyty odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6). Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na kryty guzik w kolorze czarnym. Mankiety rękawów zapinane na guzik w kolorze czarnym. W pasie lekko zmarszczona gumką wszytą od spodu w tylnej części bluzy. Po bokach na dole po prawej i lewej stronie zamki metalowe błyskawiczne o długości ok. 180 mm (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego). b) Spodnie polowe - długie zapewniające swobodę ruchów w czasie użytkowania, w kolorze czarnym, wykonane z 65 % poliester, 35 % bawełna lub równoważnej tkaniny, zapinane na metalowy zamek błyskawiczny oraz przyszywany guzik w kolorze czarnym . Do pasa spodni dopinane na guziki szelki wykonane z tkaniny zasadniczej i gumy. U góry od strony boków są obszerne kieszenie skośne wpuszczone do wewnątrz. Na lewej oraz prawej nogawce na wysokości ud, z boku jedna naszyta nakładana kieszeni z nałożoną kontrfałdą z klapką zapinaną na kryty guzik. Przednie części nogawek od strony spodniej na odcinku uda i kolana wszyta podszewka wzmacniająca. Na pasku wszyte szlufki na pas główny oraz z tyłu po prawej i lewej stronie znajduje się ściągacz z gumy. Spodnie wzmocnione w kroku. W dolnych odcinkach nogawek po zewnętrznej stronie szwu wykonane rozporki, w których naszyta jest taśma samoprzyczepna (rzep). Nogawki zakończone ściągaczem na gumce. Gumka na stopy naciągająca nogawki. Ilość: 11 kpl.Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 13) Czapka zimowa. Kod CPV 18443320-5 Czapka zimowa w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny, ocieplana, z daszkiem i nausznikami z tkaniny futerkowej wiązanymi na szczycie czapki, na czapce naszyty otok w trójrzędową szachownicę w kolorze żółto- granatowym i haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki. Ilość: 6 szt.Rozmiar: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 14) Czapka garnizonowa. Kod CPV 18443320-5 Czapka garnizonowa okrągła w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z elanobawełny (gabardyny 420 g na m2) lub równoważnej tkaniny. Denko czapki podszyte podszewką. Daszek koloru czarnego, nad daszkiem przymocowany pasek skórzany w kolorze czarnym zakończonym guzikami w kolorze żółtym zawierającymi stylizowany wizerunek orła w koronie. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto - granatowym. Z przodu czapki nad daszkiem i otokiem znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym o wymiarach 55 x 55 mm. Ilość bez galonów: 8 szt. Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 15) Kapelusik Kod CPV 18441000-2 Kapelusik damski wykonany z filcu lub równoważnej tkaniny, w kolorze ciemnogranatowym, z otokiem w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto - granatowym. Nad szachownicą z przodu kapelusika znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym. Rondo kapelusika podwinięte. Ilość: 3 szt.Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 16) Podkoszulka T-shirt. Kod CPV 18318400-5 Podkoszulka t-shirt w kolorze czarnym, wykonana z bawełny 100% 200g/m2 lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi (wysokość liter 20 mm) w kolorze żółtym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wierszach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku.Ilość: 13 szt.Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 17) Podkoszulka polo. Kod CPV 18333000-2 Podkoszulka polo w kolorze białym, wykonana z bawełny (65 %) i poliester (35%) lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, wykładany kołnierz, zapinana na trzy guziki w kolorze białym. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi nad kieszenią (wysokość liter 20 mm) w kolorze czarnym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wersach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku. Na lewej piersi jedna kieszonka z klapką zapinaną na guzik koloru białego. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru białego umieszczony przy kołnierzu. Ilość: 20 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 18) Obuwie służbowe specjalistyczne. Kod CPV 18832000-0 Obuwie w kolorze czarnym, podeszwa antypoślizgowa bardzo dobrej trakcji. Cholewka wykonana ze skóry naturalnej w części przedniej i tylnej oraz z Cordury lub równoważnej tkaniny w części bocznej obuwia. Górna krawędź cholewki wykończona miękkim kołnierzem. System szybkiego sznurowania (haczyki). Ilość: 10 par Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 19) Szalik zimowy Kod CPV 18422000-3 Szalik zimowy w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonany z wełny 30% oraz akrylu 70% lub równoważnej tkaniny, o długości 150 cm i szerokości 40 cm. Ilość: 4 szt. 20)Kurtka zimowa Kod CPV 18223200-0 Kurtka zimowa w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon (gramatura 194 g/m2 dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ±5%) lub równoważnej, ocieplana, zapinana na zamek błyskawiczny kryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu dwie kieszenie górne wszyte z klapkami zapinanymi na metalowe napyi dwie kieszenie dolne naszywane z klapkami zapinanymi na metalowe napy, pod kieszeniami górnymi dwie kieszenie skośne. Po lewej wewnętrznej stronie kurtki na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Dół kurtki oraz pas ściągany sznurkiem. Rękawy zakończone ściągaczem z dzianiny. Kołnierz z tkaniny futerkowej odpinany. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur przeciwdeszczowy ściągany sznurkiem. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego. Na plecach oraz nad lewą górną kieszenią naklejony żółty napis STRAŻ MIEJSKA. Ilość: 6 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 21) Sweter Kod CPV 18235000-5 Sweter w kolorze czarnym wykonany z niemechacącego się polaru 400 g na m2 - (dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ± 5%), z zamkiem błyskawicznym z przodu na całej długości, ze wzmocnieniami na ramionach oraz na łokciach. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie naszyte proste kieszenie z zakładkami zapinane na guzik oraz na dole dwie wszyte kieszenie ukośne zapinane na zamek błyskawiczny. Dół swetra z możliwością ściągania. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego. Ilość: 10 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 22) Pasek do spodni Kod CPV 18425000-4 Pasek do spodni o szerokości 3,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pasek założona luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe paska wykonane ze srebrnego błyszczącego metalu.Ilość: 8 szt.Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 23) Pas główny Kod CPV 18425000-4 Pas główny o szerokości 4,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pas założona jest luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe pasa wykonane są ze srebrnego błyszczącego metalu. Ilość: 9 szt. Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 24) Spinka do krawata. Kod CPV 18420000-9 Spinka do krawata damska-męska, metalowa w kolorze złotym, na środku spinki umieszczony stylizowany wizerunek orła w koronie w kolorze złotym. Ilość: 13 szt. damskich, 13 szt. męskich 25) Kamizelka ostrzegawcza. Kod CPV 18131600-2 Kamizelka ostrzegawcza w kolorze żółtym fluoroscencyjnym, zapinana na zamek błyskawiczny plastikowy oraz na plastikową klamrę. Na lewej piersi oraz na plecach czarny napis STRAŻ MIEJSKA ( wymiary napisu na piersi: 20-30 mm wymiary napisu na plecach: 50-55 mm), na górze oraz na dole z przodu i z tyłu naszyty pasek odblaskowy w postaci trójrzędowej szachownicy koloru srebrno - granatowego (wielkość kratki na szachownicy:15x15 mm). Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy Ilość w sumie: 10 szt. 26) Czapka baseball Czapka z daszkiem w kolorze ciemnogranatowych wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto - granatowym i haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki. Z tyłu czapki umieszczony pasek z tkaniny zasadniczej oraz zapięcie umożliwiające płynną regulację. Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy Ilość w sumie: 10 szt. 27) Krawat Kod CPV 18423000-0 Krawat w kolorze czarnym, wykonany z poliestru lub równoważnej tkaniny, na gumce. Ilość: 2 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 4. Wszystkie oferowane elementy umundurowania winny być zgodne ze wzorami zamieszczonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 roku w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) (Dz.U. Nr 112, póź. 713 z dnia 29 sierpnia 1998 r. z późniejszymi zmianami). 5. Zamówienie musi być wykonane zgodnie ze sztuką krawiecką, z należytą starannością, przez co należy rozumieć: trwałość, estetykę, odpowiednie dopasowanie ubioru do sylwetki. 6. Przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia Wykonawca dokona obmiaru pracowników Zamawiającego w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, w czasie którego zapoznana się ze wzorami i fasonem przedmiotów mundurowych użytkowanych w Straży Miejskiej Szczecin. 7. Wykonawca dostarczy na własny koszt przedmiot zamówienia do siedziby Oddziału Straży Miejskiej w Szczecinie przy ulicy Struga 10. O terminie realizacji dostawy, Wykonawca zawiadomi Zamawiającego minimum na 24 godziny przed planowaną dostawą. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszych dostaw partii zamówienia, po dokonaniu uzgodnień za pomocą faxu lub poczty elektronicznej. 9. Zamawiający w czasie 3 dni roboczych od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia, dokona sprawdzenia ich dopasowania, jakości wykonania oraz zgodności ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Wykonawca w terminie 7 dni od dnia powiadomienia o nieprawidłowościach dokona poprawek we wskazanych przedmiotach mundurowych na własny koszt lub wskaże zakład krawiecki w Szczecinie, który na koszt Wykonawcy w czasie 7 dni dokona poprawek. 10.W przypadku stwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia ze specyfikacja istotnych warunków zamówienia lub stwierdzenia wad w jego wykonaniu, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotów zgodnych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i wolnych od wad w terminie 7 dni od pisemnego lub za pomocą poczty elektronicznej zgłoszenia reklamacji..
  • W ogłoszeniu powinno być:SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa przedmiotów mundurowych uszytych na miarę dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin. 2. Umundurowanie powinno być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. (Dz..U. Nr 112 poz.713 z dnia 29 sierpnia 1998 r.) w sprawie umundurowania, legitymacji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich ). 3. Zakres zamówienia obejmuje: obmiar, wykonanie i dostarczenie do siedziby Straży Miejskiej niżej wymienionych elementów umundurowania letniego i zimowego dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej Szczecin: 1)Wiatrówka (olimpijka). Kod CPV 18213000-5 Wiatrówka damska - męska w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanowełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, z wykładanym kołnierzem, zapinana na cztery guziki koloru złotego zawierające stylizowany wizerunek orła w koronie. Dół wiatrówki wykończony paskiem zapinanym na jeden kryty guzik koloru czarnego, po bokach ściągnięty, marszczony wszytą wewnątrz gumą. Na pasku szerokie szlufki do pasa głównego. Rękawy gładkie, zakończone mankietem zapinanym na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z fałdami i klapkami zapinane na jeden guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Ilość: 7 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 2)Spodnie służbowe letnie. Kod CPV 18234000-8 Spodnie letnie damskie - męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanobawełny (tropik - splot gabardynowy) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie. Rozporek zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulację obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik.W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny.Ilość: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 3)Spodnie służbowe zimowe. Kod CPV 18234000-8 Spodnie zimowe damskie - męskie w kolorze ciemnogranatowym, wykonane z elanowełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, o kroju prostym. Krawędzie dołu podszyte tasiemką zabezpieczającą przed wycieraniem dolnych krawędzi, nogawki z lamówką koloru żółtego o szerokości 3 mm szytej wzdłuż zewnętrznych szwów nogawek spodni. W przednich częściach nogawek dwie kieszenie boczne z otworami skośnymi. W prawej tylnej nogawce znajduje się kieszonka z patką zapinaną na guzik w kolorze czarnym. W przednich częściach nogawek zaszewki, od których biegną w dół po jednym zaprasowanym kancie. Rozporek zapinany na zamek błyskawiczny. Na pasku po bokach umieszczone zapięcie umożliwiające płynną regulacją obwodu pasa do 12 cm, pasek przedłużony zapinany na guzik. W przednich częściach nogawek od strony wewnętrznej wszyta podszewka sięgająca od wszycia paska do 10 cm poniżej kolana. W pasie wszyte szlufki małe (4 cm) na pasek do spodni oraz duże (5 cm) na pas główny. Ilość: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 4) Spódnica. Kod CPV 18232000-4 Spódnica damska wykonana z elanobawełny (gabardyna 420g na m2) lub równoważnej tkaniny, krój prosty, tył ze szwem po środku, na dole rozcięcie, zapinana na metalowy zamek błyskawiczny umieszczony z tyłu w górnej części spódnicy. Po bokach lamówki koloru żółtego o szerokości 3 mm szyte wzdłuż zewnętrznych szwów spódnicy. Pasek zapinany na guzik koloru czarnego, na pasku szlufki duże (5cm) i małe (4 cm). Długość spódnicy sięga min.30 mm przed kolana lub max zakrywająca kolana. Ilość: 3 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 5) Kurtka letnia. Kod CPV 18223200-00 Kurtka letnia damska - męska w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej, zapinana na zamek błyskawiczny wszyty do końca kołnierza, zakryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie dostępne kieszenie zapinane na 2 metalowe napy, oraz dwie w dolnej części kurtki zapinane na 2 metalowe napy. Od wewnętrznej strony kurki po lewej stronie na wysokości klatki piersiowej jedna kieszeń zapinana na zamek błyskawiczny. Dół wykończony ściągaczem z gumy z przodu zapinanym na klamrę. Boki kurtki rozpinane na krótki zamek (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego). Rękawy zakończone ściągaczem z wełny, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego umieszczony przy kołnierzu. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur z tkaniny przeciwdeszczowej, ściągany sznurkiem. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naklejany odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6).Ilość: 9 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 6) Bezrękawnik (ocieplacz). Kod CPV 17282140-5 Bezrękawnik damski - męski w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon lub równoważnej tkaniny, zapinany na zamek błyskawiczny. Dwie kieszenie naszyte na piersiach (górna część kieszeni na wysokości min. 20 cm od naramienników) oraz dwie na dole, każda kieszeń zapinana na 2 metalowe napy. Lewa górna kieszeń z patką na odznakę identyfikacyjną. Od wewnętrznej strony na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Kołnierz oraz dół bezrękawnika wykonany ze z wełnianego ściągacza. Na plecach i nad lewą górną kieszenią umieszczony żółty napis STRAŻ MIEJSKA. Ilość: 7 szt.Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 7) Koszula służbowa letnia. Kod CPV 18321000-5 Koszula letnia damska - męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55% i poliester 45 % lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, na piesiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami. Ilość białych: 11 szt Ilość błękitnych: 23 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 8) Koszula służbowa zimowa. Kod CPV 18321000-5 Koszula zimowa damska - męska w kolorze błękitnym i białym, wykonana z bawełny 55% i poliester 45% lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszonki z patkami zapinanymi na guziki, na ramionach umieszczone naramienniki. Na lewym rękawie, w odległości około 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm ( wg załącznika nr 5). Końce kołnierzyka usztywnione fiszbinami.Ilość białych: 11 szt. Ilość błękitnych: 11 szt. Rozmiary: szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 9) Koszulobluza służbowa. Koszulobluza damska - męska w kolorze ciemnogranatowym, zapinana na guziki koloru czarnego, wykonana z elanobawełny 245 g na m2 (35% bawełny 65% poliestru) lub równoważnej tkaniny, z długim rękawem. Na piersiach naszyte dwie kieszenie z patkami zapinanymi na guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na jeden mały guzik koloru złotego z wizerunkiem orła w koronie, umieszczony przy kołnierzu, na lewym rękawie, w odległości ok. 60 mm od górnej krawędzi rękawa, naszyty emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin, w kształcie wydłużonego owalu o wymiarach 120 x 105 mm +- 10 mm (wg załącznika nr 5). Na rękawach po wewnętrznej stronie wszyty pasek z dziurką zabezpieczający podwinięty rękaw, guzik na wierzchniej części rękawa. Ilość: 12 szt.Rozmiary:szycie miarowe - rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 10) Skarpety zimowe. Kod CPV 17281130-5 Skarpety zimowe w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80%, poliamidu 17% oraz elastanu 3% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający. Ilość: 22 pary Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 11) Skarpety letnie. Kod CPV 17281130-5 Skarpety letnie w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonane z bawełny 80% i poliamidu 20% lub równorzędnej tkaniny. Ściągacz długi, nieuciskający, nie powodujący odparzeń. Szew płaski nieuwierający Ilość: 44 pary Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 12) Mundur polowy (moro). Kod CPV 18130000-9 a) Kurtka damska - męska w kolorze czarnym, wykonana z 35 % poliester, 65 % bawełna lub równoważnej tkaniny, kołnierz wykładany, zapinana na guziki kryte, na lewym i prawym rękawie u góry po jednej kieszeni, z klapką zapinaną na kryty guzik. Dwie kieszenie z przodu na górze i dwie na dole zapinane na rzepy. Na plecach i nad lewą górną kieszenią naszyty odblaskowy napis STRAŻ MIEJSKA na żółtym fluorescencyjnym tle, o wymiarach na plecach 340 x 160 mm, nad lewą kieszenią 160 x 80 mm (wg załącznika nr 6). Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na kryty guzik w kolorze czarnym. Mankiety rękawów zapinane na guzik w kolorze czarnym. W pasie lekko zmarszczona gumką wszytą od spodu w tylnej części bluzy. Po bokach na dole po prawej i lewej stronie zamki metalowe błyskawiczne o długości ok. 180 mm (w celu łatwego dostępu do środków przymusu bezpośredniego). b) Spodnie polowe - długie zapewniające swobodę ruchów w czasie użytkowania, w kolorze czarnym, wykonane z 35 % poliester, 65 % bawełna lub równoważnej tkaniny, zapinane na metalowy zamek błyskawiczny oraz przyszywany guzik w kolorze czarnym . Do pasa spodni dopinane na guziki szelki wykonane z tkaniny zasadniczej i gumy. U góry od strony boków są obszerne kieszenie skośne wpuszczone do wewnątrz. Na lewej oraz prawej nogawce na wysokości ud, z boku jedna naszyta nakładana kieszeni z nałożoną kontrfałdą z klapką zapinaną na kryty guzik. Przednie części nogawek od strony spodniej na odcinku uda i kolana wszyta podszewka wzmacniająca. Na pasku wszyte szlufki na pas główny oraz z tyłu po prawej i lewej stronie znajduje się ściągacz z gumy. Spodnie wzmocnione w kroku. W dolnych odcinkach nogawek po zewnętrznej stronie szwu wykonane rozporki, w których naszyta jest taśma samoprzyczepna (rzep). Nogawki zakończone ściągaczem na gumce. Gumka na stopy naciągająca nogawki. Ilość: 11 kpl.Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 13) Czapka zimowa. Kod CPV 18443320-5 Czapka zimowa w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny, ocieplana, z daszkiem i nausznikami z tkaniny futerkowej wiązanymi na szczycie czapki, na czapce naszyty otok w trójrzędową szachownicę w kolorze żółto-czarnym i haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki. Ilość: 6 szt.Rozmiar: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 14) Czapka garnizonowa. Kod CPV 18443320-5 Czapka garnizonowa okrągła w kolorze ciemnogranatowym, wykonana z elanobawełny (gabardyny 420 g na m2) lub równoważnej tkaniny. Denko czapki podszyte podszewką. Daszek koloru czarnego, nad daszkiem przymocowany pasek skórzany w kolorze czarnym zakończonym guzikami w kolorze żółtym zawierającymi stylizowany wizerunek orła w koronie. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto-czarnym. Z przodu czapki nad daszkiem i otokiem znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym o wymiarach 55 x 55 mm. Ilość bez galonów: 8 szt. Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 15) Kapelusik Kod CPV 18441000-2 Kapelusik damski wykonany z filcu lub równoważnej tkaniny, w kolorze ciemnogranatowym, z otokiem w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto-czarnym. Nad szachownicą z przodu kapelusika znajduje się metalowy orzeł w koronie w kolorze żółtym. Rondo kapelusika podwinięte. Ilość: 3 szt.Rozmiary: rozmiary po obmiarze funkcjonariuszy 16) Podkoszulka T-shirt. Kod CPV 18318400-5 Podkoszulka t-shirt w kolorze czarnym, wykonana z bawełny 100% 200g/m2 lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi (wysokość liter 20 mm) w kolorze żółtym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wierszach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku.Ilość: 13 szt.Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 17) Podkoszulka polo. Kod CPV 18333000-2 Podkoszulka polo w kolorze białym, wykonana z bawełny (65 %) i poliester (35%) lub równoważnej tkaniny, z krótkim rękawem, wykładany kołnierz, zapinana na trzy guziki w kolorze białym. Napis na plecach (wysokość liter 45mm) i na lewej piersi nad kieszenią (wysokość liter 20 mm) w kolorze czarnym STRAŻ MIEJSKA w dwóch wersach wykonany farbami wodnymi w technice sitodruku. Na lewej piersi jedna kieszonka z klapką zapinaną na guzik koloru białego. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru białego umieszczony przy kołnierzu. Ilość: 20 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 18) Obuwie służbowe specjalistyczne. Kod CPV 18832000-0 Obuwie w kolorze czarnym, podeszwa antypoślizgowa bardzo dobrej trakcji. Cholewka wykonana ze skóry naturalnej w części przedniej i tylnej oraz z Cordury lub równoważnej tkaniny w części bocznej obuwia. Górna krawędź cholewki wykończona miękkim kołnierzem. System szybkiego sznurowania (haczyki). Ilość: 10 par Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 19) Szalik zimowy Kod CPV 18422000-3 Szalik zimowy w kolorze ciemnogranatowym lub czarnym wykonany z wełny 30% oraz akrylu 70% lub równoważnej tkaniny, o długości 150 cm i szerokości 40 cm. Ilość: 4 szt. 20)Kurtka zimowa Kod CPV 18223200-0 Kurtka zimowa w kolorze czarnym z tkaniny wodoodpornej nylon (gramatura 194 g/m2 dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ±5%) lub równoważnej, ocieplana, zapinana na zamek błyskawiczny kryty listwą zapinaną na 4 metalowe napy. Z przodu dwie kieszenie górne wszyte z klapkami zapinanymi na metalowe napyi dwie kieszenie dolne naszywane z klapkami zapinanymi na metalowe napy, pod kieszeniami górnymi dwie kieszenie skośne. Po lewej wewnętrznej stronie kurtki na wysokości klatki piersiowej umieszczona jedna kieszeń. Dół kurtki oraz pas ściągany sznurkiem. Rękawy zakończone ściągaczem z dzianiny. Kołnierz z tkaniny futerkowej odpinany. Do kołnierza dopinany na zamek błyskawiczny kaptur przeciwdeszczowy ściągany sznurkiem. Na ramionach wszyte naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego. Na plecach oraz nad lewą górną kieszenią naklejony żółty napis STRAŻ MIEJSKA. Ilość: 6 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 21) Sweter Kod CPV 18235000-5 Sweter w kolorze czarnym wykonany z niemechacącego się polaru 400 g na m2 - (dopuszczalna różnica w gramaturze tkaniny ± 5%), z zamkiem błyskawicznym z przodu na całej długości, ze wzmocnieniami na ramionach oraz na łokciach. Z przodu na wysokości klatki piersiowej dwie naszyte proste kieszenie z zakładkami zapinane na guzik oraz na dole dwie wszyte kieszenie ukośne zapinane na zamek błyskawiczny. Dół swetra z możliwością ściągania. Na ramionach umieszczone naramienniki zapinane na guzik koloru czarnego. Ilość: 10 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 22) Pasek do spodni Kod CPV 18425000-4 Pasek do spodni o szerokości 3,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pasek założona luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe paska wykonane ze srebrnego błyszczącego metalu.Ilość: 8 szt.Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 23) Pas główny Kod CPV 18425000-4 Pas główny o szerokości 4,5 cm wykonany ze skóry w kolorze czarnym z obu stron, zakończony metalową sprzączką. Na pas założona jest luźno ruchoma przesuwka. Części metalowe pasa wykonane są ze srebrnego błyszczącego metalu. Ilość: 9 szt. Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 24) Spinka do krawata. Kod CPV 18420000-9 Spinka do krawata damska-męska, metalowa w kolorze złotym, na środku spinki umieszczony stylizowany wizerunek orła w koronie w kolorze złotym. Ilość: 13 szt. damskich, 13 szt. męskich 25) Kamizelka ostrzegawcza. Kod CPV 18131600-2 Kamizelka ostrzegawcza w kolorze żółtym fluoroscencyjnym, zapinana na zamek błyskawiczny plastikowy oraz na plastikową klamrę. Na lewej piersi oraz na plecach czarny napis STRAŻ MIEJSKA ( wymiary napisu na piersi: 20-30 mm wymiary napisu na plecach: 50-55 mm), na górze oraz na dole z przodu i z tyłu naszyty pasek odblaskowy w postaci trójrzędowej szachownicy koloru srebrno - granatowego (wielkość kratki na szachownicy:15x15 mm). Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy Ilość w sumie: 10 szt. 26) Czapka baseball Czapka z daszkiem w kolorze ciemnogranatowych wykonana z gabardyny lub równoważnej tkaniny. Dookoła otok w postaci trójrzędowej szachownicy w kolorze żółto-czarnym i haftowany wizerunek orła w koronie koloru żółtego z przodu czapki. Z tyłu czapki umieszczony pasek z tkaniny zasadniczej oraz zapięcie umożliwiające płynną regulację. Rozmiary: różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy Ilość w sumie: 10 szt. 27) Krawat Kod CPV 18423000-0 Krawat w kolorze czarnym, wykonany z poliestru lub równoważnej tkaniny, na gumce. Ilość: 2 szt. Rozmiary:różne - ustalone po obmiarze funkcjonariuszy 4. Wszystkie oferowane elementy umundurowania winny być zgodne ze wzorami zamieszczonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 roku w sprawie umundurowania, legitymacji, dystynkcji i znaków identyfikacyjnych strażników gminnych (miejskich) (Dz.U. Nr 112, póź. 713 z dnia 29 sierpnia 1998 r. z późniejszymi zmianami). 5. Zamówienie musi być wykonane zgodnie ze sztuką krawiecką, z należytą starannością, przez co należy rozumieć: trwałość, estetykę, odpowiednie dopasowanie ubioru do sylwetki. 6. Przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia Wykonawca dokona obmiaru pracowników Zamawiającego w terminach uzgodnionych z Zamawiającym, w czasie którego zapoznana się ze wzorami i fasonem przedmiotów mundurowych użytkowanych w Straży Miejskiej Szczecin. 7. Wykonawca dostarczy na własny koszt przedmiot zamówienia do siedziby Oddziału Straży Miejskiej w Szczecinie przy ulicy Struga 10. O terminie realizacji dostawy, Wykonawca zawiadomi Zamawiającego minimum na 24 godziny przed planowaną dostawą. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszych dostaw partii zamówienia, po dokonaniu uzgodnień za pomocą faxu lub poczty elektronicznej. 9. Zamawiający w czasie 3 dni roboczych od dnia dostarczenia przedmiotu zamówienia, dokona sprawdzenia ich dopasowania, jakości wykonania oraz zgodności ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, Wykonawca w terminie 7 dni od dnia powiadomienia o nieprawidłowościach dokona poprawek we wskazanych przedmiotach mundurowych na własny koszt lub wskaże zakład krawiecki w Szczecinie, który na koszt Wykonawcy w czasie 7 dni dokona poprawek. 10.W przypadku stwierdzenia niezgodności przedmiotu zamówienia ze specyfikacja istotnych warunków zamówienia lub stwierdzenia wad w jego wykonaniu, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przedmiotów zgodnych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i wolnych od wad w terminie 7 dni od pisemnego lub za pomocą poczty elektronicznej zgłoszenia reklamacji..
  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:III.5).
  • W ogłoszeniu jest:III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom, wykonawcy mają dołączyć do oferty: 1)komplet próbek materiałów, o wymiarach nie mniejszych niż 15cmx15cm, wraz z opisem potwierdzającym ich skład i gramaturę, z których zostaną uszyte nw. przedmioty mundurowe: a)kurtki letnie b)kurtki zimowe c)mundury polowe (moro) d)olimpijki e)swetry 2)wzorcowy egzemplarz emblematu haftowanego Straży Miejskiej Szczecin. 3)w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden komplet próbek i jeden wzorcowy emblemat.
  • W ogłoszeniu powinno być:III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają określonym wymaganiom, wykonawcy mają dołączyć do oferty: 1)komplet próbek materiałów, o wymiarach nie mniejszych niż 15cmx15cm, wraz z opisem potwierdzającym ich skład i gramaturę, z których zostaną uszyte nw. przedmioty mundurowe: a)kurtki letnie b)kurtki zimowe c)mundury polowe (moro) d)olimpijki e)swetry 2)wzorcowy egzemplarz emblematu haftowanego Straży Miejskiej Szczecin lub innej straży miejskiej(gminnej). 3)w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden komplet próbek i jeden wzorcowy emblemat.
  • Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:IV4.4).
  • W ogłoszeniu jest:IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: Ofertę należy złożyć w sekretariacie Straży Miejskiej w Szczecinie przy ul. Zygmunta Felczaka 9, pok. nr 0169 w terminie do dnia 8.02.2013 r., do godz. 8.00.
  • W ogłoszeniu powinno być:IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: Ofertę należy złożyć w sekretariacie Straży Miejskiej w Szczecinie przy ul. Zygmunta Felczaka 9, pok. nr 0169 w terminie do dnia 13.02.2013 r., do godz. 8.00.

 

 


Data publikacji: 2013/01/31

Pytania:

Zmiany SIWZu:

Załączniki:


INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
I ODRZUCENIU OFERTY

Na podstawie art. 92 ust. 2 ustawy z 29.1.2004 r. – Prawo zamówień publicznych
(Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759  z późn zm.) informuję, że w prowadzonym
przez Straż Miejską Szczecin postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
w trybie  przetargu nieograniczonego na
„Dostawę umundurowania dla Straży Miejskiej Szczecin
Znak sprawy RGZ.252.1.2013
jako najkorzystniejszą wybrano ofertę:
CentralaZaopatrzenia Mundurowego „INTERMAG” Ryszard Czykun,
ul. Braniewska 10 85-708 Bydgoszcz
. Liczba otrzymanych punktów 100
Uzasadnienie:
Oferta najkorzystniejsza, spełnia wymogi zamawiającego określone w siwz.
Jedynym kryterium oceny ofert była cena. Cena brutto oferty 23 332,37zł  jest najniższa
z ofert nie podlegających odrzuceniu i uzyskała największą liczbą punktów -100.
Pozostałe oferty złożone w postępowaniu nie podlegające odrzuceniu:
Hero Collection Fabryka Umundurowania Braci Kłoskowskich  ul. Radzymińska 10,
61-436 Poznań.Cena brutto oferty 25 507,31zł  Liczba otrzymanych punktów  91.
Ponadto zamawiający zawiadamia że w postępowaniu o udzielenie zamówienia
publicznego została odrzucona oferta:
TSM Trójmiejski Salon Mundurowy. Hurt-Detal. Ewa Babicka. ul. Żwirowa 4,
84-240 Reda.
Uzasadnienie faktyczne:
W rozdziale V. ust 6. siwz  zamawiający określił: W celu potwierdzenia, że oferowane
dostawy odpowiadają określonym wymaganiom,  wykonawcy mają dołączyć do oferty:
komplet próbek materiałów, o wymiarach nie mniejszych niż 15cmx15cm, wraz z opisem
potwierdzającym ich skład i gramaturę, z których zostaną uszyte przedmioty mundurowe
będące przedmiotem zamówienia.
Wykonawca TSM Trójmiejski Salon Mundurowy, w związku z dostarczeniem próbki nie
spełniającej wymagań zamawiającego, został wezwany na podstawie art. 26 ust.3 do
uzupełnienia wymaganej przez Zamawiającego próbki materiału wraz z podpisanym opisem.
Wykonawca uzupełnił próbkę materiału lecz do próbki załączył niepodpisany opis składu materiału.
Ponadto Wykonawca dodatkowo w czasie na uzupełnienie dokumentów przesłał za pomocą faks
oraz email podpisane potwierdzenie składu tkaniny przeznaczonej na wykonanie mundurów
„moro” oraz emblemat haftowany Straży Miejskiej Szczecin.
Sposób przesłania przez TSM TrójmiejskiSalon Mundurowy dokumentu potwierdzającego skład
próbki materiału jest w sprzeczności z zapisami rozdziału VIII ust. 3 siwz, gdyż zamawiający w
ust. 3 powyższego rozdziału siwz nie dopuścił możliwości uzupełniania dokumentów za pomocą
faksu oraz poczty elektronicznej.
Wobec powyższego nie spełnił wymagań formalnych zamawiającego.
Uzasadnienie prawne:
Art. 89 ust.1.pkt 2 Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści
specyfikacji istotnych warunków zamówienia.Z postępowania nie wykluczona żadnego
wykonawcy.
Zamawiający zawiadamia, iż zgodnie z art. 94 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych,
zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego nie wcześniej niż  26.02.2013r.


udostępnił: Straż Miejska Szczecin, wytworzono: 2013/02/20, odpowiedzialny/a: Leon Gajewski, wprowadził/a: Anna Dobrowolska, dnia: 2013/05/28 17:37:38
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Dobrowolska 2013/05/28 17:37:38 modyfikacja wartości
Anna Dobrowolska 2013/02/20 14:37:14 modyfikacja wartości
Anna Dobrowolska 2013/02/20 12:35:18 modyfikacja wartości
Anna Dobrowolska 2013/01/31 20:06:12 nowa pozycja